Medycyna estetyczna | Kosmetyka Zapiecek Tomaszów Mazowiecki

Medycyna estetyczna


Opis Zabiegów laserem eCO2, FIRMY LUTRONIC 

Urządzenie eCO2 jest laserem medycznym z certyfikatami CE i FDA, przeznaczonym do zabiegów na skórze. Zasada działania aparatu polega na tworzeniu wielu, bardzo małych, ale głębokich otworów o gęstości od 25 do 400 na 1 cm2 skóry. Głębokość wnikania w skórę zależy od energii impulsu i może sięgać 2,5 mm. Energia regulowana jest w zakresie od 4 do 240 mJ na impuls (moc lasera 30W).

Zasadą micro fractional ablative technology – techniki mikro punktowej, ablacyjnej fototermolizy skóry jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między głębokimi kanałami uszkodzeń wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest intensywny proces gojenia. Przy zastosowaniu tego lasera znakomite efekty uzyskuje się znacznie szybciej (1 – 2 zabiegi) niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza przy głębokich bliznach i zmarszczkach. Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – do 7 dni. Dwa tryby pracy – dynamiczny i statyczny oraz zmienne kształty i wzory pola skanowania, regulowana moc impulsu przy stałej energii oraz dowolnego kształtu rozmiary pola skanowania umożliwiają łatwe prowadzenie zabiegów nawet na najtrudniejszych okolicach skóry i gwarantując doskonały, jednolity efekt zabiegu.

Wskazania do zabiegów prowadzonych laserem eCO2PREMIUM:

 • atroficzne (zanikowe) blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe,
 • zmiany  wywołane fotostarzeniem skóry,
 • zmarszczki wokół oczu i ust –wiotkość skóry
 • melazma,
 • przebarwienia wywołane lekami i działaniem słońca,
 • rozstępy,
 • wiotkość skóry np.: ramion, brzucha,
 • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe.

Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn (blizny potrądzikowe!), jak i u dzieci (usuwanie blizn- blizny pooparzeniowe!). Zabieg laserem eCO2PREMIUM trwa od 10 do 30 min. Przed zabiegiem zalecane jest znieczulenie kremem EMLA ( ok.1 godz. przed) lub zastosowanie nawiewu zimnym powietrzem.

Efektem zabiegu prowadzonego laserem eCO2 jest pełna regeneracja skóry, usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienia i pogrubienia skóry. Spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usuwanie efektów fotostarzenia skóry. Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego agresywności. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i znacznie krótszym czasie gojenia!

Należy jednak pamiętać i uprzedzić pacjentów, że w jednym zabiegu laser działa tylko na 10 -20 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 4 zabiegów.

Czas zabiegu zależy od powierzchni, na którą się działa. Największe zabiegi obejmujące np. dekolt i szyję, trwają ok.45 min. Dłonie – ½ godziny, policzki 20min. Dodatkowo czas na znieczulenie – do 1 godziny i schłodzenie po zabiegu około ½ godziny

 

Botox

W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, przywrócenia twarzy młodości i świeżości stosujemy preparaty toksyny botulinowej (Botox, Azzalure) . Botox można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką.

U osób dojrzałych zastosowanie toksyny botulinowej wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Botox jest stosowany w usuwaniu:

 • zmarszczek poprzecznych czoła
 • zmarszczek pionowych między brwiami („lwie” zmarszczki)
 • „kurzych łapek” – wokół oczu

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach estetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6-8 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg można powtórzyć.

 

Powiększanie ust

Zabiegi te są skierowane zarówno do młodych, jak i dojrzałych osób.

U młodych osób problemem są zbyt małe, wąskie usta lub słabo zarysowany kontur ust.

W późniejszym wieku wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę procesu starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją objętość i jędrność. Dlatego do zabiegów powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, jest jej podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.

W zależności od potrzeb pacjenta można:

 • powiększyć objętość ust
 • wzmocnić kontur
 • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust
 • podnieść opadające kąciki ust.

Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych. Utrzymuje się w tkankach ok. 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji niż przed zabiegiem – są lepiej nawilżone i jędrniejsze. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

 

 

Kwas hialuronowy

Najczęściej stosowane produkty wypełniające to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej:

 • skutecznie      uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają      objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy,
 • pobudzają      naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu      preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czas utrzymywania się efektów działania kwasu hialuronowego wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od:

 • wieku
 • rodzaju skóry
 • trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).

Okres utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu hialuronowego. Sesje uzupełniające wymagają zazwyczaj mniejszej ilości preparatu aby utrzymać uzyskane rezultaty. Większość pacjentów decyduje się na zabieg uzupełniający po upływie 6-10 miesięcy od pierwszego zabiegu. Fakt, że preparaty te są z czasem wchłaniane jest ogromną zaletą, gdyż pacjent ma pełen wybór czy i kiedy powtórzyć zabieg, może zdecydować o formie i czasie poprawienia.

Korekcja dołów i cieni pod oczami

Jednym   z wielu problemów są podkrążone oczy sprawiające wrażenie sińców, a także  wgłębienia na wysokości brzegu oczodołu. Przyczynami tych defektów mogą być:

 • cienka skóra wokół oczu, przez która prześwitują naczynia krwionośne
 • zaburzenia pigmentowe np. wskutek nadmiernego opalania i braku ochrony okolicy oczu
 • głęboko osadzone gałki oczne
 • zapadnięta powieka dolna tworząca dół pod okiem

Częstym problemem jest także tzw. dolina łez czyli bruzda   biegnąca skośnie w dół począwszy od wewnętrznego kącika oka. Zabiegiem pozwalającym na skuteczną korekcję cieni, dołów pod oczami i   „doliny łez” jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

 

 

Leczenie nadpotliwości

Zabieg polega na podaniu płytko śródskórnie małej ilości toksyny botulinowej.

Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A (Botox, Azzalure), dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane.

To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.

Skleroterapia

To zapobiega Zamykanie poszerzonych naczynek na nogach.

Skleroterapia, inaczej obliteracja to nieoperacyjna metodą leczenia naczynek na nogach. Można ją bezpiecznie stosować zarówno w przypadku drobnych zmian tzw. pajączków jak i zajmujących większy obszar żylaków. Istotą zabiegu jest wstrzyknięcie do uszkodzonych naczynek płynnego leku. Dzięki zastosowaniu odpowiednio cienkich igieł udaje się skutecznie zminimalizować odczucie dyskomfortu i bólu. Po zabiegu zostaje nałożony elastyczny opatrunek, który należy nosić zgodnie z zaleceniami lekarza przez 2 do 6 dni.